Krzywe Linie Proste

Aktualności

Moim znakiem rozpoznawczym są czarno-białe zdjęcia z projektu „Krzywe Linie Proste, którymi zaginam rzeczywistość. Dzięki unikatowemu stylowi wypracowanemu przez lata, charakteryzującym się mocnymi zniekształceniami, przenosimy się w świat dotąd nieznany, niezwykły, tajemniczy i fascynujący.

„Krzywe Linie Proste” powstały w mojej głowie w opozycji do setek tych samych kadrów, miejsc i zachodów słońca publikowanych przez lokalnych fotografów.
Postanowiłem zrobić coś innego, swojego. Pokazać moje miasto, tak, że to co już doskonale znamy możemy zobaczyć jeszcze raz. Na nowo, w zupełnie inny sposób.

Na początku skupiłem się na najważniejszych miejscach i zabytkach Szczecina. Te najbardziej znane, charakterystyczne dla miasta i najczęściej odwiedzane przez turystów. Szczecin to moje miasto. Tutaj się urodziłem i mieszkam.

W ten sam sposób postanowiłem sfotografować kolejne miasto, które mnie zachwyca. Berlin, do którego mam tylko 1,5 godziny jest niesamowicie fotogeniczny, ma swoją historię, ma klimat, ma w końcu to coś, co lubię odkrywać.

Projekt postanowiłem zostawić otwarty. Nie ma daty końcowej, więc będę dodawał do niego kolejne miejsca, które mnie zachwycą.