7 Najbardziej inspirujących polskich blogów o fotografii.

7 Najbardziej inspirujących polskich blogów o fotografii.

7 najbardziej inspirujących polskich blogów o fotografii.

Gdy zaczynałem swoją przygodę z fotografią, nie było blogów, uczyłem się z forów dyskusyjnych, z książek, od znajomych. Dzisiaj codziennie przeglądając internet, trafiamy na ciekawe blogowe wpisy. To, że dobry wpis na blogu potrafi nas zatrzymać na długie godziny, przekonałeś się pewnie nie raz.

Dobry blog może zainspirować, poszerzyć nasze horyzonty a czasem nawet poprawić humor. Są blogi, które regularnie odwiedzam od kilku lat i z przyjemnością oddaję im swój czas. W zamian dostaję wiedzę, którą chłonę garściami. Spośród tysięcy, które dzisiaj istnieją, wybieram te, które mają w sobie to “coś” i “mówią” do mnie.

Poniżej przedstawiam Ci listę 7 najbardziej inspirujących polskich blogów o fotografii, dzięki którym korzystam cały czas z wartościowych treści, czerpię dużo inspiracji i wprowadzam nowości u siebie, dostaję mnóstwo bodźców do działania i to wszystko jest ciągle na najwyższym poziomie.

Autorzy blogów pokazani są w kolejności alfabetycznej.
Zachęcam do obserwowania każdej z tych osób, bo możesz się od nich wiele nauczyć.

Jakub Kazimierczyk, 7 najbardziej inspirujących polskich blogów

01. Jakub Kaźmierczyk

Wpisy Jakuba śledzę od dobrych kilku lat. Jest autorem licznych świetnych poradników o fotografii, jak również jednej z największych w Polsce baz wideo poradników o postprodukcji zdjęć. Znajdziesz u niego m.in. dużo porad nt. sesji portretowych. Przez lata związany z był fotoblogia.pl

Inspiracja od Jakuba: dużo praktycznych wskazówek nt. sesji zdjęciowych.

Marta Mizińska, 7 najbardziej inspirujących polskich blogów

02. Marta Mizińska

Marta nie prowadzi typowego bloga, mimo to zdecydowałem się uwzględnić ją w tym zestawieniu, za sposób w jaki pokazuje na zdjęciach swoją rodzinę, uważam to za dużą dawkę inspiracji. Martę obserwuję od dawna i widzę, jak ewoluowała ze swoim stylem. Dla miłośników fotografii codziennej Instagram Marty trzeba koniecznie dodać do ulubionych i obserwować regularnie! Szczerze polecam.

Inspiracja od Marty: świetne zdjęcia i informacja, że wytrwałość przynosi świetne efekty.

Kuba Ociepa, 7 najbardziej inspirujących polskich blogów

03. Kuba Ociepa

Kuba ma m.in. swój kanał na YouTube, na którym przeprowadza bardzo ciekawe wywiady z fotografami różnych specjalizacji. Kubę odkryłem przez przypadek i tak już zostałem na jego kanale. Bardzo lubię włączyć sobie jego podcasty i słuchać jak do fotografii podchodzą inni, co ich pasjonuje, jakie mają cele, wizje, jak realizują swoje tematy… Świetne! Polecam.

Inspiracja od Kuby: fajne wywiady i bardzo ciekawe rozbudowane pytania. Dużo cennej wiedzy.

Bart Pogoda, 7 najbardziej inspirujących polskich blogów

04. Bart Pogoda

Bart Pogoda to kapitalny fotograf z przebogatym portfolio. Jego blog, to bez wątpienia pierwszy fotoblog w Polsce. Założony w 2000r. i przez cały czas regularnie prowadzony. Dla mnie absolutny NUMER JEDEN blogów fotograficznych. Obserwuję, zachwycam się i czerpię inspirację od niego od ponad 10 lat. Kapitalne zdjęcia, rewelacyjne formy video, jestem wielkim fanem jego spojrzenia, wizji, realizacji, kolorystyki, nieostrości. Uwielbiam! KONIECZNIE DO ULUBIONYCH !

Odwiedź również Instagram Barta.

Inspiracja od Barta: regularna porcja świetnych zdjęć, niesamowite filmy, sposób kadrowania, zwiedzanie świata.

Silvia Pogoda, 7 najbardziej inspirujących polskich blogów

05. Silvia Pogoda

I Want To Be a Fool, to świetny blog o podróży przez życie ze swoją rodziną. Kapitalne zdjęcia, świetne oko reporterskie, ciekawe przemyślenia, wielki fotograficzny postęp. Można u Silvii na blogu spędzić długie godziny i wyjdzie się z poczuciem niedosytu, bo i tak będzie nam mało. Koniecznie do ulubionych! Silvia, prywatnie jest żoną Barta Pogody.

Inspiracja od Silvii: dużo spokoju, na zdjęciach i we wpisach. Kapitalne kadry i sposób pokazania rodziny na zdjęciach.

Niezwykłe Aparaty, Jacek Siwko, 7 najbardziej inspirujących polskich blogów

06. Jacek Siwko / Niezłe Aparaty

Niezłe Aparaty, to blog, z którego czerpię mnóstwo inspiracji, słuchając Jacka podcastów. Koniecznie zajrzyjcie, bo warto korzystać z warsztatu bardziej doświadczonych osób, które dzielą się swoimi przemyśleniami. U Jacka znajdziecie tego mnóstwo.

Inspiracja od Jacka: dużo kultury i świetne wywiady, z których wprowadzam u siebie dużo nowości.

Tomasz Zienkiewicz, 7 najbardziej inspirujących polskich blogów

07. Tomasz Zienkiewicz

Zieniu / Fotokawka – Kapitalny fotograf specjalizujący się w sesjach kobiecych. W blogowaniu znany przede wszystkim ze swoich fotokawek, w których dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Do ulubionych !

Inspiracja od Zienia: mnóstwo świetnych kadrów z sesji.

Podsumowując

Pokazałem Ci blogi, które są dla mnie ważne i które śledzę od co najmniej kilku lat. Dzięki nim rozwinąłem swoje fotograficzne umiejętności, poznałem warsztat pracy innych fotografów, czerpiąc z nich wiedzę, inspirację i wprowadzając u siebie nowości, które działają u innych fotografów.

Dziękuję Wam, że jesteście i dzielicie się swoją wiedzą!

Zajrzyjcie na te blogi, weźcie z nich dla siebie to, co Wam się spodoba i korzystajcie z mnogości porad i nowych form jakie tam znajdziecie.

A Ty masz swoje ulubione blogi fotograficzne?
Napisz o nich w komentarzu. Z przyjemnością je odwiedzę.

BONUS:

6 sposobów aby robić lepsze zdjęcia

Rozpocznij swoją kolejną przygodę!

Chcesz, aby Twoje zdjęcia były jeszcze lepsze? Pobierz darmowego e-booka, poznaj podstawy fotografii, wypróbuj najlepsze praktyki, świetne wskazówki, podane w zrozumiały sposób.

Obserwuj, zapisz się do naszego Klubu Genialnych Zdjęć 
i bądź na bieżąco. Klubowiczom podsyłam informacje o nowych wpisach na blogu, dużo inspirujących linków, przydatne narzędzia fotograficzne, ciekawostki. Będzie krótko, przydatnie i konkretnie.

Share post:

  • /

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

%d bloggers like this: